VAIKUST, ÕLU VALMIB!

Menüü

PRUULIKODA

Meie pruulikojas sünnib iga päev väikene ime ja vesi muutub õlleks. Loomulikult juhtub see meie pruulmeistri Jaan-Kristjan Undi kaasabil. Pruulmeistri sõnutsi peab õlu olema mõnuga joodav, aga väikese vimkaga. Täpselt sellised Humalakoja õlled ongi.

Me teeme üks-kaks keetu nädalas, mis tähendabki seda, et igal nädalal valmib meil värske laar õlut. Mitmed õlled – näiteks IPA-d – on kõige paremad värskelt vaadist tulnuna, mistõttu tasub meie pruuligraafikul silma peal hoida. Teised õlled peavad aga laagerduma –  meie odravein nimega 13 mõnuleb juba pool aastat restorani poole peal veinivaadis.

Majaõlled on pidevalt menüüs olemas, nende seas leiab klassikalist heledat ja tumedat laagrit, punast õlut ja ale-tüüpi õllesid. Kõik head ja turvalised käsitöö-õlled. Meie eripruulide seas aga võib leida midagi põnevat maiustamiseks ka kõige rafineerituma maitsega õllesõber. Eripruule on jooksvalt saadaval 4-5 erinevat. Eks pruulmeister vaatab aknast välja ja teeb sellise õlle nagu tal tuju tuleb. Ja tavaliselt on nii pruulmeistril kui ka joojatel väga hea tuju!

Ootavad juba mekkimist

Mango Tango

Double IPA 7,2% - Helde koguse Enigma, Vic Secret ja Mosaic humalasortide ning mangoga pruulitud mõru kuid mahlane ja puuviljane topelt-IPA.

Vanahumal

Wine BA Old Ale 7,7% – Vanahumal on punase veini vaatides laagerdunud kange Inglise stiilis punakas õlu. Maitselt on see õlu kergelt röstine ja karamelline, millele veinivaadis laagerdamine on andnud juurde kergelt veinise ning vanillise nüansi.

Sõge Sõstar

Redcurrant Sour 4,3% – Tõeliselt suvine hapukas-magus nisuõlu, mis on pruulitud punaste sõstardega

Humala Koorekiht

Irish Cream Stout 5,6% – Õlu nagu liköör! Humala Koorekiht on magus, kreemine ja maitselt Iiri koorelikööri meenutav tume stout-tüüpi õlu.

Kuuse Willem

Historical Pale Ale 4,2% on koostöös Tallinna Ülikooli ajaloolastega pruulitud ajalooline hele õlu. Õlle retsept pärineb 18. sajandist ning selle pruulimisel on kasutatud porgandeid, kuusevõrseid ning veinipärmi. Tegemist on värskendavalt puuviljase kerge õllega, millele kuusevõrsed lisavad õrna hapukust.

Humalakoda IPA

Kazbek IPA on Tšehhist pärit Kazbek humalatega pruulitud kerge 5,5% IPA, mille maitsest ja aroomist leiab mõnusaid greibiseid ning laimi ja sidrunikoort meenutavaid nüansse.

Humalakoda Pale

ehk Humalasulane APA 5% - Ameerika humalatega (Mosaic, Citra ja Simcoe) pruulitud karge ning puuviljase maitsega hele õlu. Selles juba klassikaks muutunud õlles pole liiga palju humalaid, liiga palju alkoholi, liiga palju maitseid ja liiga palju üllatusi. Tundub nagu igav ja rahulik külavahetee. Tegelikult on sedasorti mõnusat tasakaalu ühes õlles väga keeruline saavutada. See on märjuke, mida võid rahulikult mitu toopi läbi loti lasta ilma, et küll saaks või tuju liiga huvitavaks muutuks.

Humalakoda Punane

Amber Ale 5,5% - Punane õlu, mis on pruulitud kergelt röstitud karamell-linnastega, tänu millele on saavutatud suurepärane tasakaal karamellise magususe ja humala mõrkja maitse vahel.