HETKEL VALMIMAS:

Menüü

PRUULIKODA

Meie pruulikojas sünnib iga päev väikene ime ja vesi muutub õlleks. Loomulikult juhtub see meie pruulmeistri Jaan-Kristjan Undi kaasabil. Pruulmeistri sõnutsi peab õlu olema mõnuga joodav, aga väikese vimkaga. Täpselt sellised Humalakoja õlled ongi.

Me teeme üks-kaks keetu nädalas, mis tähendabki seda, et igal nädalal valmib meil värske laar õlut. Mitmed õlled – näiteks IPA-d – on kõige paremad värskelt vaadist tulnuna, mistõttu tasub meie pruuligraafikul silma peal hoida. Teised õlled peavad aga laagerduma –  meie odravein nimega 13 mõnuleb juba pool aastat restorani poole peal veinivaadis.

Majaõlled on pidevalt menüüs olemas, nende seas leiab klassikalist heledat ja tumedat laagrit, punast õlut ja ale-tüüpi õllesid. Kõik head ja turvalised käsitöö-õlled. Meie eripruulide seas aga võib leida midagi põnevat maiustamiseks ka kõige rafineerituma maitsega õllesõber. Eripruule on jooksvalt saadaval 4-5 erinevat. Eks pruulmeister vaatab aknast välja ja teeb sellise õlle nagu tal tuju tuleb. Ja tavaliselt on nii pruulmeistril kui ka joojatel väga hea tuju!

Ootavad juba mekkimist

India Pioneeride Laager

India Pale Lager 6% - Koostöös UJH Man´s Brewery-ga pruulitud laager tüüpi õlu. Kõik teavad, mis on IPA. (Ja noogutavad asjatundlikult ja luristavad humalast ALE-tüüpi jooki). Aga pruulmeister Jaan-Kristjan koostöös UJH Man´s Brewery-ga otsustasid teha pisut teistmoodi. Nad ristasid omaahel IPA-le iseloomuliku portsu humalat ja laagriõlle tehnoloogia. Tulemuseks saigi IPL – India Pale Lager. No võis siis Indiaani Pioneerilaager. Tegemist on seda tüüpi õllega, mis mõeldud neile, kes tahavad topeltkogust humalat koos laagriõlle kergusega. PS: See kergus võib olla väga salakaval!

Humalakoda Punane

Amber Ale 5,5% - Punane õlu, mis on pruulitud kergelt röstitud karamell-linnastega, tänu millele on saavutatud suurepärane tasakaal karamellise magususe ja humala mõrkja maitse vahel.

Humalakoda Pale

ehk Humalasulane APA 5% - Ameerika humalatega (Mosaic, Citra ja Simcoe) pruulitud karge ning puuviljase maitsega hele õlu. Selles juba klassikaks muutunud õlles pole liiga palju humalaid, liiga palju alkoholi, liiga palju maitseid ja liiga palju üllatusi. Tundub nagu igav ja rahulik külavahetee. Tegelikult on sedasorti mõnusat tasakaalu ühes õlles väga keeruline saavutada. See on märjuke, mida võid rahulikult mitu toopi läbi loti lasta ilma, et küll saaks või tuju liiga huvitavaks muutuks.

Punane Buddha

Red IPA 6,6% - Punast värvi humalane õlu karamellise keha ning puuviljase maitsega. Selle õlle pruulimiseks on kasutatud Austraaliast pärit tugevalt puuviljase aroomi ning maitsega eksperimentaalhumalat HPA 035, mida tasakaalustavad Ameerikast pärit humalasordid Cascade ja Mosaic.

Humalapoeg

Amber Lager 5% - Ameerikast pärit puuviljase ja tsitruselise Amarillo humalaga pruulitud karge merevaigukarva lager-tüüpi õlu.

Keelatud Vili

Berliner Weisse 3,2% - Värskendavalt hapuka maitsega kerge nisuõlu, millele annavad puuviljast ning tsitruselist mekki pruulimisel kasutatud yuzu (citrus junos) ja mandariinid.

Kolm- ja Poolainsus

Pale Ale 3,5% - Lahja kuid maitseküllane pehme keha ning puuviljase kergelt humalase maitsega värskendav hele õlu.

Mango Tango

Double IPA 7,2% - Helde koguse Enigma, Vic Secret ja Mosaic humalasortide ning mangoga pruulitud mõru kuid mahlane ja puuviljane topelt-IPA.

Kuuse Willem

Historical Pale Ale 4,2% on koostöös Tallinna Ülikooli ajaloolastega pruulitud ajalooline hele õlu. Õlle retsept pärineb 18. sajandist ning selle pruulimisel on kasutatud porgandeid, kuusevõrseid ning veinipärmi. Tegemist on värskendavalt puuviljase kerge õllega, millele kuusevõrsed lisavad õrna hapukust.